Історія СДЮСШ "Буковина"

 

СДЮСШ «Буковина» з  футболу створена рішенням сесії Чернівецької міської ради у 1997 році. Першим директором СДЮСШ був Аурел Васильчук, який очолював чернівецьку команду «Лада» та працював у тренерському штабі «Буковини».

 

Зараз у школі працює 11 тренерів. Серед них – колишні футболісти чернівецької «Буковини» Володимир Воронюк, Валерій Семенов, Юрій Шелепницький, Микола Гафійчук, Микола Головачук. У 26 групах СДЮСШ «Буковина» займається 349 дітей віком від 9 до 17 років.

 

Навчально – тренувальні заняття проводяться на спортивних спорудах «Буковина», «Мальва», «Ленківці», «Електронмаш», ФОК «Олімпія». Команди школи приймають участь у Чернівецькій міській дитячо – юнацькій футбольній лізі (ЧМДЮФЛ), яка була створена у 1997 році, а також є постійними учасниками дитячо – юнацької футбольної ліги України (ДЮФЛУ).

 

Зараз у команді майстрів «Буковина» (Чернівці) виступають такі вихованці СДЮСШ, як Олександр Семенюк, Олег Керчу, Вадим Пислар, Роман Степанков, Юрій Головачук.

 

СДЮСШ "Буковина": кращі вихованці

 

Денис Олійник – півзахисник, нападник. Народився 16 червня 1987 року в Запоріжжі. Футболом розпочав займатися у СДЮСШ „Буковина” (тренери – Валерій Семенов, Юрій Крафт). Потім тренувався у дитячо – юнацькій спортивній школі київського „Динамо” (тренер – Віктор Кащей). Виступав у колективах „Динамо” (Київ), „Динамо – 2” (Київ), „Динамо – 3” (Київ), „Нафтовик – Укрнафта” (Охтирка), „Арсенал” (Київ). Грав у молодіжній збірній України (18 матчів, 5 голів). Денис також виступав у збірних України U – 17 (30 поєдинків, 4 голи), U  - 19 (2). Зараз Денис Олійник захищає кольори харківського “Металіста”.

 

Один із кращих вихованців СДЮСШ „Буковина” Денис Олійник з дитинства жив у футболі. Батько Дениса – Віктор Олійник у 80 – х роках був кращим бомбардиром чернівецької „Буковини”. Перші кроки у футболі Олійник робив під орудою буковинських тренерів Валерія Семенова та Юрія Крафта. Згодом Денис переїхав у столицю України, де шліфував свою майстерність під керівництвом Віктора Кащея. Денис Олійник непогано виступав у другій а третій командах київського „Динамо”, однак пробитися в основу уславленого клубу не зміг. Буковинець також пограв на правах оренди в охтирському „Нафтовику – Укрнафті” (14 матчів, 1 гол) та київському „Арсеналі” (16, 4). Вагомим кроком у футбольному житті талановитого гравця став перехід у харківський „Металіст”, де Олійник одразу відвоював місце в основному складі. Зараз Денис є одним із лідерів команди Мирона Маркевича. Щобільше, вихованець буковинського футболу регулярно отримує виклики у національну збірну України.

 

 

Олег Керчу – півзахисник. Народився 6 липня 1984 року в Чернівцях. Вихованець СДЮСШ „Буковина” (тренери – Михайло Мельник, Юрій Крафт). Виступав у командах „Буковина” (Чернівці), „Меркурій – ЧТЕІ” (Чернівці, футзал), „Десна” (Чернігів), „Факел” (Івано – Франківськ). У 2007 році повернувся у чернівецьку „Буковину”.

 

Півзахисник Олег Керчу вже тривалий час захищає кольори чернівецької «Буковини». Свого часу на гру Олега звертали увагу представники клубів елітного дивізіону. Зокрема, буковинець вирушав на оглядини у ФК «Харків». Чернівчанин також має досвід виступів у першій лізі, де він захищав кольори чернігівської «Десни» та івано – франківського «Прикарпаття».

 

 

Олександр Семенюк – нападник. Народився 20 лютого 1987 року в Чернівцях. Вихованець СДЮСШ «Буковина» та школи донецького «Шахтаря». Виступав у командах «Шахтар – 3» (Донецьк), «Нива» (Тернопіль), "Енергетик" (Бурштин). Зараз захищає кольори чернівецької «Буковини».

 

Після СДЮСШ «Буковина» чернівчанин Олександр Семенюк отримав можливість займатися футболом у школі донецького «Шахтаря». Однак, пробитися в основу гірників він не зміг, тому і вирішив повернутися у Чернівці, де і розпочав виступи у «Буковині». Олександрові вдалося стати кращим бомбардиром чернівецької команди. Згодом Семенюк перейшов у тернопільську «Ниву». І все ж, на початку 2008 року Олександр Семенюк знову став гравцем чернівецької «Буковини». У 2010 році Олександр захищав кольори першолігового бурштинського "Енергетика", де був кращим бомбардиром. На початку 2011 року знову повернувся в чернівецьку команду.